وزیر پیشین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی مراسمی از سوی دکتر عین اللهی تکریم و بدرقه شد

1400/6/10 چهارشنبه

دکتر نمکی وزیر پیشین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات همه کادر بهداشت و درمان در سراسر کشور و تسلیت به خانواده هایی که عزیزان خود را در شیوع ویروس کرونا از دست داده اند گفت : همچنان به عنوان یک سرباز در خدمت مردم عزیز و همکارانم خواهم بود.
دکتر نمکی افزود :دکتر عین اللهی بوی معطر جبهه های حق علیه باطل را با خود به همراه دارد و از وزیر شدن ایشان بسیار خرسندم.
وزیر پیشین بهداشت افزود :در طول مدت ۹ ماه راه را بر واردات ویرانگر در عرصه های مختلف بستیم و توفیق خدمتگزاری در سخت ترین ایام نصیبمان شد و سیل و زلزله و کرونا و... باعث نشد دست از خدمت برداریم.
دکتر نمکی تاکید کرد :کرونا سخت بود اما درسهای بزرگی به ما داد و از جمله ی این درسها این بود که با همدلی می توان به قله های رفیعی دست یافت.
وزیر پیشین بهداشت با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا به عنوان یک اپیدمیولوژیست می دانستم که قرار است با یک موجود و ویروس ناشناخته ای مواجه شویم اضافه کرد : درکنار این موضوع تحریم های ظالمانه مزید بر علت شد، اما در ۵۵ روز توانستیم ملزومات را تولید کنیم و از فشار دشمنان بکاهیم.
دکتر نمکی در پایان اذعان کرد: همه به دور کاری رفتند اما کادر بهداشت و درمان بیشتر کار کردند و در صحنه ماندند و به همه عزیزانم خسته نباشید و خدا قوت عرض میکنم.
دکتر عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه همه امور به دست خدا و مشیت او رقم خواهد خورد گفت :هر چقدر کار سخت تر باشد اجر بیشتری را به همراه دارد و کرونا یک پیچ تاریخی است و قطعا مردم کشور ما می توانند دست به کارهای بزرگی بزنند و در مقابل آن با روحیه بسیجی بایستند .
دکتر عین اللهی افزود : ما از سردار دلها آموخته ایم‌ که تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کنیم و کرونا چهره واقعی کادر بهداشت و درمان را نشان داد و ۲۰۰ شهید مدافع سلامت مبین این موضوع است و این پرچم همیشه افراشته خواهد ماند .
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که باید برای توفیق خدمت رسانی شکر گزار‌ خدای متعال باشیم و هرکسی خود را خدمت گزار مردم نمی‌داند در اینجا جایی ندارد و ما به ترکش ها اهمیتی نخواهیم داد .
دکتر عین اللهی تاکید کرد : ما باید پاسدار خون شهدا باشیم و در این راه نیازمند یاری زنان و مردان بزرگ این مرز و بوم هستیم و از دکتر نمکی قدر دانی میکنم و با قدرت این راه را ادامه خواهیم داد .
وزیر بهداشت تاکید کرد : افتخار ما نیروی انسانی متعهد و متخصص است و در بازدید از میدان امتحان که همان بیمارستانها هستند به این موضوع پی بردم .دکتر نمکی عرصه بسیار سختی را پشت سر گذاشت و در این جنگ عظیم سربلند بیرون آمد.
در ابتدای این مراسم که دهم شهریور ۱۴۰۰ برگزار شد ، دکتر موهبتی معاون حقوقی ،مجلس و استانهای وزارت بهداشت به نمایندگی از معاونین وزیر و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ضمن تبریک به دکتر عین اللهی وزیر جدید بهداشت از زحمات دکتر نمکی قدردانی کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر