کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین فوق العاده اند و بهترین مراقبت را از بیماران انجام می دهند

1400/6/9 سه‌شنبه

دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت که سفری کوتاه به قزوین داشت در جمع مدیران دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت : صمیمانه از کادر درمان دانشگاه سپاسگزارم .شما بهترین پرستاران را دارید . کادر درمان دانشگاه قزوین فوق العاده اند و بهترین مراقبت ها را از بیماران انجام می دهند .
معاون درمان وزیر بهداشت که روز دوشنبه ۸ شهریور به قزوین سفر کرده بود پس از بازدید از بخش های مختلف مراکز آموزشی درمانی ولایت ، شهید رجایی و بوعلی سینا و بررسی روند درمان بیماران در این مراکز با شرکت در نشستی با حضور دکتر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین و جانشین رییس ستاد کرونای استان ، دکتر محمد بیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ، دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی طی سخنانی از عملکرد حوزه درمان دانشگاه تقدیر و تشکر کرد .
دکتر جان بابایی با اشاره به زیر ساخت های نه چندان ایده آل قزوین در حوزه درمان گفت : دانشگاه قزوین با این زیر ساخت های غیر ایده آل از بعضی دانشگاه های بزرگ خدمت بهتری ارایه می دهد . معاون درمان وزیر استفاده از روش های غیر تهاجمی برای درمان بیماران کرونا را امتیاز حوزه درمان دانشگاه قزوین بر شمرد که باعث کاهش مرگ و میر می شود .
دکتر جان بابایی همچنین طرح مراقبت در منزل را که طرح ابتکاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین است یکی از بهترین طرح ها دانست که می تواند الگوی سایر دانشگاه ها باشد . معاون درمان در پایان در خصوص تامین بعضی تجهیزات مورد نیاز دانشگاه از جمله اکسیژن ساز، دستگاه MRI ، سی تی آنژیو و دستگاه دیالیز قول پیگیری و مساعدت داد .
در بخشی از این نشست دکتر حبیبی جانشین رییس ستاد کرونای استان ضمن تشکر از حمایت های همیشگی وزارت بهداشت ، افزایش سهمیه واکسن استان و تامین کمبودهای دارویی به ویژه سرم در استان را از مهمترین مطالبات حوزه سلامت استان دانست و از دکتر جان بابایی خواست در این خصوص پیگیری جدی صورت گیرد .
دکتر فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز از پیگیری ها و حمایت های معاون درمان وزیر تشکر کرد و خواستار افزایش بودجه کرونای استان شد . دکتر محمد بیگی همچنین بر پیگیری بودجه پروژه بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی و راه اندازی سلامت کده های طب ایرانی تاکید کرد .
دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم در این نشست از حمایت های حوزه درمان دانشگاه به عنوان دلگرمی خادمان سلامت استان یادکرد و ضمن تشریح برنامه های دانشگاه در حوزه توسعه زیرساخت های درمان به بیان مشکلات این حوزه پرداخت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، کمبود نیروی متخصص در برخی رشته ها از جمله جراحی مغز و اعصاب ، رادیولوژی، طب اورژانس ، بیهوشی و... به عنوان چالش اصلی حوزه درمان مطرح کرد . دکتر نامدار همچنین از معاون درمان وزیر خواست در خصوص تامین بعضی تجهیزات اساسی درمانی از جمله تجهیزات تکمیلی رادیوتراپی ، دستگاه دوم رادیوتراپی، MRIو open MRI و ...حمایت لازم از دانشگاه صورت گیرد . در ابتدای این نشست دکتر کرمی گزارشی از وضعیت درمان بیماران کووید ۱۹ در چهار پیک گذشته و مقایسه آن با پیک پنجم ، تجربه های به دست آمده، اقدامات ویژه و چالش ها و کمبود ها ارایه داد .
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر