هشتاد و نهمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد

1400/6/7 يكشنبه

در این جلسه که عصر دوشنبه هفتم شهریور ماه ۱۴۰۰ و با حضور مهندس جمالی پور استاندار، دکتر نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین حبیبی جانشین ستاد مقابله با کروناس استان،قاسمی دادستان استان،و  اعضای ستاد استانی برگزار شد دکتر نامدار با اشاره به پیک پنجم شیوع کرونا گفت : در کشور به قله پیک رسیده ایم اما در استان قزوین یک هفته دیگر زمان خواهد برد تا به قله برسیم و سیر نزولی داشته باشیم.
 
دکتر پیمان نامدار در خصوص تلاش برای اضافه کردن تخت جهت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا اضافه کرد : از ۳۱ مرداد ماه تاکنون ۳۰ بیمار در سالن شرکت گاز پذیرش و تحت مراقبت های درمانی قرار گرفته اند و هم اکنون این سالن در حالت آماده باش قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به روند سریع واکسیناسیون در استان افزود روز گذشته رکورد واکسیناسیون با تزریق ۱۲ هزار دز واکسن شکسته شد و در صورت تامین واکسن این روند ادامه خواهد داشت .

با رایزنی هایی که صورت گرفته در روزهای آینده ۲۰ هزار دز واکسن به استان خواهد رسید و واکسن آسترازنکا که دز دوم‌ آن به تاخیر افتاده است به محض دریافت اطلاع رسانی و تزریق خواهد شد و مردم اطمینان داشته باشند تاخیر در دز دوم هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد .

دکتر نامدار با اشاره به روند انجام تست pcr در استان خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان انجام تست پی سی آره در دانشگاه تعطیل نشده است و فقط در خانواده هایی که بیمار مبتلا به کرونا دارند فرض را بر مبتلا شدن سایر اعضای خانواده گذاشته ایم و بدون انجام تست آنان را مبتلا دانسته ایم تا هم از شیوع بیشتر بیماری و هم از اتلاف هزینه ها جلوگیری نماییم.

دکتر نامدار در پایان افزود :۲ /۳۰ دهم درصد از جمعیت کل استان قزوین واکسینه شده اند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر